Skip to content Skip to footer
3B KURS FARKI

Eğitim Özgürlüktür

Biz ticaret değil, eğitim kökenli ve alanlarında son derece tecrübeli bir eğitim kadrosu ile çalışmaktayız. Öğrencilerimizin her birini ailemizin bir parçası olarak görüyor, her birinin farklı bireyler olduğunu kabul ediyor ve her birine farklılıkları ile değer veriyoruz. Öğrencilerimiz bizler için sene sonunda reklam panosunda sayılarla ifade edeceğimiz rakamlar değil, başarılarıyla gurur duyduğumuz evlatlarımızdır. 

Üniversiteye hazırlık sürecinin psikolojik durumdan çok etkilendiğinin farkında olan bir kurum olarak hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin yaşadıkları sorunlarda onlara destek olmak için rehberlik kadromuzla her aile ve her öğrenci ile sürekli iletişim halindeyiz.

 

FARKIMIZ

Verimli ve Doğru Yönetilen Bir Süreç

Kurumumuz sadece başarılı öğrenciler ve sınıflara ağırlık veren bir felsefeye sahip değildir. Biz her öğrencinin öğrenebilir olduğu ilkesi ile yola çıkıp her birinin kendi kapasitesini sonuna kadar kullanması adına çaba harcamaktayız.

Devamlılık ve istikrarın başarıyı getiren en önemli kavramlar olduğunun bilincinde olan bir kurum olarak öğrencilerimizin kuruma giriş ve çıkışları, verilen ödevleri yapıp yapmadıkları düzenli olarak takip edilmekte ve bu konularda aileleri bilgilendirilmektedir.

 

Teknolojinin eğitim için destekleyici imkanlarını kurum olarak kullanmaya özen göstermekteyiz. Ancak teknolojinin aynı zamanda gençlerimiz için zararlı olabilecek etkilerinin de farkındayız. Bu nedenle öğrencilerimizin kuruma girdikleri anda kişisel telefonlarını toplamakta ve kurumdan çıkana kadar dikkatlerini dağıtmamaları adına geri vermemekteyiz.

Her bir öğrencimizin güçlü ve zayıf yönlerini takip etmekte, kendileri farkında olmasa bile eksikleri tespit etmekteyiz. Tespit ettiğimiz bu eksiklikler için öğrencilerimizi bilgilendirmekte, gerekirse özel dersler ile takviye etmekteyiz.

Sene sonunda sınav sonuçları açıklandığında her bir öğrencimiz ile tercihleri için birebir görüşmekte, hayalleri için atacakları o kocaman adımda ellerini en sıkı şekilde tutmaya devam etmekteyiz.

Başarı bir sonuç değil, bir süreçtir. 3B Kurs bu sürecin tamamını en doğru şekilde geçirebilmeniz adına yanınızda olmak ilkesi ile eğitim ve öğretim hayatını sürdürmektedir.